Zľavy tovarov v súlade s právom Európskej únie

Zľavy tovarov v súlade s právom Európskej únie

Od 28.5. platia nové pravidlá smernice EÚ  v oblasti ochrany spotrebiteľa. 

Smernica vyžaduje, aby obchodníci pri každom oznámení o znížení ceny uviedli pôvodnú cenu, ktorú uvádzali pred zľavou. Táto predchádzajúca cena musí byť zároveň najnižšia cena daného tovaru/služby za posledných 30 dní pred znížením ceny.

To, či ide o najnižšiu cenu za posledných 30 dní, nie je potrebné výslovne uvádzať, avšak v prípade kontroly to musíte vedieť preukázať. 

Predstavte si to na krátkom príklade: predávate knihy. Fiktívny titul „Fresh News“ stál včera 100 EUR. Dnes ho chcete predávať v zľave 50 %. Na váš e-shop teda napíšete pôvodnú cenu 100 EUR, k tomu novú cenu 50 EUR a aj to, že ide o zlacnenie o 50 % (samozrejme nezabudnite upozorniť to, že v cene je zarátaná DPH).

Okrem toho sa zavádzajú pravidlá špeciálne pre e-shopy, ktorí tak budú mať napríklad úplný zákaz uvádzať falošné online recenzie.

Ostatné články

Nové povinnosti voči Obchodnému registru

Nové povinnosti voči Obchodnému registru

Obchodný register dostupný na internete (orsr.sk) má novú funkciu – pri výpise konkrétnej firmy zobrazuje rôzne symboly pri menách jednotlivých fyzických osôb alebo aj spoločností (ktoré sú spoločníkmi). Uvidíte zelenú fajku alebo červený krížik, prípadne dve osoby vedľa seba. Čo to znamená? Doposiaľ sa pri zápise do Obchodného registra vyžadovalo…

Zmeny pri prevode väčšinového podielu s.r.o.-čky

Zmeny pri prevode väčšinového podielu s.r.o.-čky

Od júla 2022 nadobudne účinnosť zákon o riešení hroziaceho úpadku, podľa ktorého bude prevod väčšinového obchodného podielu nadobúdať účinok už doručením zmluvy o prevode spoločnosti. Táto úprava nepriamo novelizuje ustanovenia Obchodného zákonníka. Aktuálne je pri prevode obchodného podielu potrebné predkladať obchodnému registru okrem iných dokumentov súhlas správcu dane, prípadne vyhlásenie…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON