Zľavy tovarov v súlade s právom Európskej únie

Zľavy tovarov v súlade s právom Európskej únie

Od 28.5. platia nové pravidlá smernice EÚ  v oblasti ochrany spotrebiteľa. 

Smernica vyžaduje, aby obchodníci pri každom oznámení o znížení ceny uviedli pôvodnú cenu, ktorú uvádzali pred zľavou. Táto predchádzajúca cena musí byť zároveň najnižšia cena daného tovaru/služby za posledných 30 dní pred znížením ceny.

To, či ide o najnižšiu cenu za posledných 30 dní, nie je potrebné výslovne uvádzať, avšak v prípade kontroly to musíte vedieť preukázať. 

Predstavte si to na krátkom príklade: predávate knihy. Fiktívny titul „Fresh News“ stál včera 100 EUR. Dnes ho chcete predávať v zľave 50 %. Na váš e-shop teda napíšete pôvodnú cenu 100 EUR, k tomu novú cenu 50 EUR a aj to, že ide o zlacnenie o 50 % (samozrejme nezabudnite upozorniť to, že v cene je zarátaná DPH).

Okrem toho sa zavádzajú pravidlá špeciálne pre e-shopy, ktorí tak budú mať napríklad úplný zákaz uvádzať falošné online recenzie.

Ostatné články

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Od februára založíte sro-čku jednoduchšie. Po novom si môžete vybrať medzi pôvodným postupom, a novým zjednodušeným postupom.  Zjednodušený postup však môžu využiť iba tí podnikatelia, ktorých sro-čka spĺňa nasledovné kritériá: maximum päť spoločníkov spoločnosť je založená za účelom podnikania predmetom podnikania sú len vybrané činnosti zo zoznamu voľných živností, maximálne…

Granty na ochranné známky

Granty na ochranné známky

Úrad EÚ pre duševné vlastníctvo ponúka aj v roku 2023 možnosť podať malým a stredným podnikateľom (SME) žiadosť o grant. Preto, ak plánujete zápis svojej ochrannej známky, môžete tak ušetriť na poplatkoch.  V období od 23. januára 2023 do 08. decembra 2023 môžete Úradu predkladať vaše návrhy. Uzávierka predložených žiadostí…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON