Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

MATHISON legal s.r.o. sme s Evou otvorili v čase, keď bola tehotná a ja som sa po rokoch vrátil z Prahy.

Super štartovacia pozícia pre biznis, ktorý je maximálne naviazaný na referencie a vzťahy.

Namiesto mosadze na tabuľke sme si vybrali meď v kábloch a začali komunikovať. A keď sme si ako špecializáciu zvolili IT, zistili sme, že, klienti nebudú jediní, ktorí sa dozvedia niečo nové.

Dajú sa budovať distribučné kanály advokátskej kancelárie ako v IT firme? Neviem, zatiaľ je to celkom struggle. Pomáha nám však kniha od G. Weinberga - Traction.

Definuje 19 trakčných kanálov, ktorými testujete, čo funguje pre klientské portfólio. A v rámci bullseye procesu cielite jeden konkrétny kanál, ktorý má pre vašu firmu najväčší výtlak.

Ja aktuálne testujem. Trvá mi to oveľa dlhšie, ako som čakal, a stále zisťujem, že ako právnik som slabý v produktovom myslení. Ale verím, že do konca 2020 nájdem náš sweetspot.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí chcú veci leadovať a pri budovaní firmy viac veria v procesy, ako známosti.

#traction #businessdevelopment #lawfirmmarketing

Ostatné články

MATHISON

Novela Zákonníka práce účinná od 1.11.2022

1. Pracovná zmluva a jej podstatné náležitosti Novela Zákonníka práce upresnila všeobecné podstatné náležitosti, bez ktorých by pracovná zmluva nevznikla. Podľa novely Zákonníka práce, pracovná zmluva obsahuje identifikačné údaje zamestnávateľa a zamestnanca, pričom so zamestnancom ste povinný dohodnúť: druh práce a jeho stručnú charakteristiku miesto výkonu práce (obec, časť obce…

Na elektronické podpisovanie v roku 2023 potrebujete nový občiansky preukaz

Na elektronické podpisovanie v roku 2023 potrebujete nový občiansky preukaz

Je Váš občiansky preukaz vydaný pred 21. júnom 2021? Ak áno, od 1. januára 2023 budete potrebovať na kvalifikovaný elektronický podpis nový občiansky preukaz. Uvedené sa netýka samotného prihlasovania do elektronickej schránky na portály slovensko.sk, kam sa budete vedieť prihlásiť aj naďalej so starým občianskym preukazom. Dôvod? Ministerstvo vnútra prijalo…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON