Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

MATHISON legal s.r.o. sme s Evou otvorili v čase, keď bola tehotná a ja som sa po rokoch vrátil z Prahy.

Super štartovacia pozícia pre biznis, ktorý je maximálne naviazaný na referencie a vzťahy.

Namiesto mosadze na tabuľke sme si vybrali meď v kábloch a začali komunikovať. A keď sme si ako špecializáciu zvolili IT, zistili sme, že, klienti nebudú jediní, ktorí sa dozvedia niečo nové.

Dajú sa budovať distribučné kanály advokátskej kancelárie ako v IT firme? Neviem, zatiaľ je to celkom struggle. Pomáha nám však kniha od G. Weinberga - Traction.

Definuje 19 trakčných kanálov, ktorými testujete, čo funguje pre klientské portfólio. A v rámci bullseye procesu cielite jeden konkrétny kanál, ktorý má pre vašu firmu najväčší výtlak.

Ja aktuálne testujem. Trvá mi to oveľa dlhšie, ako som čakal, a stále zisťujem, že ako právnik som slabý v produktovom myslení. Ale verím, že do konca 2020 nájdem náš sweetspot.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí chcú veci leadovať a pri budovaní firmy viac veria v procesy, ako známosti.

#traction #businessdevelopment #lawfirmmarketing

Ostatné články

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Od februára založíte sro-čku jednoduchšie. Po novom si môžete vybrať medzi pôvodným postupom, a novým zjednodušeným postupom.  Zjednodušený postup však môžu využiť iba tí podnikatelia, ktorých sro-čka spĺňa nasledovné kritériá: maximum päť spoločníkov spoločnosť je založená za účelom podnikania predmetom podnikania sú len vybrané činnosti zo zoznamu voľných živností, maximálne…

Granty na ochranné známky

Granty na ochranné známky

Úrad EÚ pre duševné vlastníctvo ponúka aj v roku 2023 možnosť podať malým a stredným podnikateľom (SME) žiadosť o grant. Preto, ak plánujete zápis svojej ochrannej známky, môžete tak ušetriť na poplatkoch.  V období od 23. januára 2023 do 08. decembra 2023 môžete Úradu predkladať vaše návrhy. Uzávierka predložených žiadostí…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON