Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

MATHISON legal s.r.o. sme s Evou otvorili v čase, keď bola tehotná a ja som sa po rokoch vrátil z Prahy.

Super štartovacia pozícia pre biznis, ktorý je maximálne naviazaný na referencie a vzťahy.

Namiesto mosadze na tabuľke sme si vybrali meď v kábloch a začali komunikovať. A keď sme si ako špecializáciu zvolili IT, zistili sme, že, klienti nebudú jediní, ktorí sa dozvedia niečo nové.

Dajú sa budovať distribučné kanály advokátskej kancelárie ako v IT firme? Neviem, zatiaľ je to celkom struggle. Pomáha nám však kniha od G. Weinberga - Traction.

Definuje 19 trakčných kanálov, ktorými testujete, čo funguje pre klientské portfólio. A v rámci bullseye procesu cielite jeden konkrétny kanál, ktorý má pre vašu firmu najväčší výtlak.

Ja aktuálne testujem. Trvá mi to oveľa dlhšie, ako som čakal, a stále zisťujem, že ako právnik som slabý v produktovom myslení. Ale verím, že do konca 2020 nájdem náš sweetspot.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí chcú veci leadovať a pri budovaní firmy viac veria v procesy, ako známosti.

#traction #businessdevelopment #lawfirmmarketing

Ostatné články

Veľké zmeny pri ochrane whistleblowerov a nové povinnosti pre firmy

Veľké zmeny pri ochrane whistleblowerov a nové povinnosti pre firmy

Rozsiahla novela zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti (tzv. whistleblowerov) prináša viacero dôležitých zmien. Čo je to protispoločenská činnosť, a prečo je zrazu tak dôležitá jej právna úprava? Protispoločenskou činnosťou sa rozumejú trestné činy vymenované v zákone (ide napríklad o trestný čin korupcie, branie úplatku, poškodzovanie veriteľa, ale aj trestné činy trestné…

Nová súdna mapa už v platnosti

Nová súdna mapa už v platnosti

Podnikatelia v okolí Bratislavy a Košíc, zbystrite pozornosť. Ak bola vaša spoločnosť doposiaľ registrovaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, po novom patrí do pôsobnosti Mestského súdu Bratislava III. Ak bola vaša spoločnosť registrovaná v obchodnom registri Okresného súdu Košice I, od júna tomu tak nie je, a zodpovedáte sa Mestskému súdu Košice. Prečo…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON