Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

Pamätáte si dobu, kedy sa reklama advokáta končila mosadznou tabuľkou na dverách?

MATHISON legal s.r.o. sme s Evou otvorili v čase, keď bola tehotná a ja som sa po rokoch vrátil z Prahy.

Super štartovacia pozícia pre biznis, ktorý je maximálne naviazaný na referencie a vzťahy.

Namiesto mosadze na tabuľke sme si vybrali meď v kábloch a začali komunikovať. A keď sme si ako špecializáciu zvolili IT, zistili sme, že, klienti nebudú jediní, ktorí sa dozvedia niečo nové.

Dajú sa budovať distribučné kanály advokátskej kancelárie ako v IT firme? Neviem, zatiaľ je to celkom struggle. Pomáha nám však kniha od G. Weinberga - Traction.

Definuje 19 trakčných kanálov, ktorými testujete, čo funguje pre klientské portfólio. A v rámci bullseye procesu cielite jeden konkrétny kanál, ktorý má pre vašu firmu najväčší výtlak.

Ja aktuálne testujem. Trvá mi to oveľa dlhšie, ako som čakal, a stále zisťujem, že ako právnik som slabý v produktovom myslení. Ale verím, že do konca 2020 nájdem náš sweetspot.

Knihu odporúčam všetkým, ktorí chcú veci leadovať a pri budovaní firmy viac veria v procesy, ako známosti.

#traction #businessdevelopment #lawfirmmarketing

Ostatné články

Nové povinnosti voči Obchodnému registru

Nové povinnosti voči Obchodnému registru

Obchodný register dostupný na internete (orsr.sk) má novú funkciu – pri výpise konkrétnej firmy zobrazuje rôzne symboly pri menách jednotlivých fyzických osôb alebo aj spoločností (ktoré sú spoločníkmi). Uvidíte zelenú fajku alebo červený krížik, prípadne dve osoby vedľa seba. Čo to znamená? Doposiaľ sa pri zápise do Obchodného registra vyžadovalo…

Zmeny pri prevode väčšinového podielu s.r.o.-čky

Zmeny pri prevode väčšinového podielu s.r.o.-čky

Od júla 2022 nadobudne účinnosť zákon o riešení hroziaceho úpadku, podľa ktorého bude prevod väčšinového obchodného podielu nadobúdať účinok už doručením zmluvy o prevode spoločnosti. Táto úprava nepriamo novelizuje ustanovenia Obchodného zákonníka. Aktuálne je pri prevode obchodného podielu potrebné predkladať obchodnému registru okrem iných dokumentov súhlas správcu dane, prípadne vyhlásenie…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON