Nedávajte svojej značke meno podľa krajiny

Nedávajte svojej značke meno podľa krajiny

Úrad EÚ pre duševné vlastníctvo vyhlásil, že ochranná známka pre značku ICELAND je neplatná.

Značka potravín ICELAND funguje na trhu vyše 50 rokov a v roku 2017 bola zaradená medzi najhodnotenejšie značky sveta. Sieť potravín mala zaregistrovanú slovnú aj obrazovú známku, a to pre celý rad svojich tovarov a služieb, ale krajina Island požiadala Úrad o vyhlásenie neplatnosti týchto ochranných známok. 

Podľa nariadenia o ochranných známkach nesmú byť zapísané také známky, ktorých názov pozostáva z označenia zemepisného pôvodu tovarov alebo poskytovania služieb. Úrad dospel k záveru, že pre verejnosť môže znamenať, že výrobky značky ICELAND sú z Islandu. 

Úrad upozornil najmä na skutočnosť, že názov značky ICELAND je názvom členského štátu Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorý má s Európskou úniou hlboké hospodárske, historické a sociálno-kultúrne väzby. Úrad preto ochranné známky zrušil.

Ostatné články

Prvá regulácia umelej inteligencie

Prvá regulácia umelej inteligencie

EÚ prichádza s prvou právnou reguláciou AI na svete (AI Act). Neregulované využívanie AI môže zasahovať nie len do bezpečnosti krajín EÚ, ale aj do ľudských práv a súkromia občanov.  Na začiatok chce Komisia priniesť definíciu AI systému. Jej presné znenie ešte nie je známe, avšak hlavným kritériom pri jej vytváraní by…

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

EÚ parlament a Rada dosiahli predbežnú dohodu ohľadom podoby Európskeho aktu o kybernetickej odolnosti. Tento akt rieši kybernetickú bezpečnosť výrobkov, ktoré obsahujú digitálne prvky – od softvérových produktov, smart spotrebičov cez detské monitory a hračky až po mobilné telefóny.  Nová regulácia sa bude vzťahovať na všetky produkty, ktoré sú pripojené priamo alebo…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON