Koronavírus: Pandémia mení aj fungovanie slovenských právnikov

Koronavírus: Pandémia mení aj fungovanie slovenských právnikov

Podľa experta sa dá duševné vlastníctvo zaregistrovať aj online.

Duševné vlastníctvo sa dá zaregistrovať aj on-line a umožňuje to aplikácia Digital Proof.

„Registrácia duševného vlastníctva trvá niekedy aj roky a človek sa pritom nabehá. Aj preto sme vyvinuli aplikáciu, ktorá celý proces zjednoduší a prenesie do on-line prostredia," uviedol Matej Michalko zo spoločnosti Decent.

Službu využívajú slovenské a zahraničné právnické kancelárie. „Digital Proof nám umožňuje prostredníctvom pár klikov nahrať klientske vynálezy cez blockchain a veľmi jednoducho tak zaregistrovať ich existenciu v čase nahrania,“ vysvetlil spolumajiteľ advokátskej kancelárie Schin & Majdúch Oliver Majdúch.

Tento aspekt pomôže podľa jeho slov klientom nielen lepšie chrániť svoje duševné vlastníctvo, ale ho aj bez obáv zdieľať s obchodnými partnermi a dodávateľmi.

Aplikácia by mohla ovplyvniť aj súdne spory. Nápady, ktoré budú vložené do aplikácie, by v budúcnosti totiž podľa Michalka mohli obstáť aj ako dôkazy v prípadných súdnych sporoch o duševné vlastníctvo.

„Aplikácia využíva digitálnu blockchainovú technológiu, vďaka ktorej potvrdzuje existenciu nápadu v určitom čase, každý nápad dostáva časovú pečiatku, ktorú nie je možné spätne nijako upraviť, vďaka čomu viete dokázať, že váš nápad bol prvý,“ objasnil Michalko.

Zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/777944/koronavirus-pandemia-meni-aj-fungovanie-slovenskych-pravnikov/

Ostatné články

Prvá regulácia umelej inteligencie

Prvá regulácia umelej inteligencie

EÚ prichádza s prvou právnou reguláciou AI na svete (AI Act). Neregulované využívanie AI môže zasahovať nie len do bezpečnosti krajín EÚ, ale aj do ľudských práv a súkromia občanov.  Na začiatok chce Komisia priniesť definíciu AI systému. Jej presné znenie ešte nie je známe, avšak hlavným kritériom pri jej vytváraní by…

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

EÚ parlament a Rada dosiahli predbežnú dohodu ohľadom podoby Európskeho aktu o kybernetickej odolnosti. Tento akt rieši kybernetickú bezpečnosť výrobkov, ktoré obsahujú digitálne prvky – od softvérových produktov, smart spotrebičov cez detské monitory a hračky až po mobilné telefóny.  Nová regulácia sa bude vzťahovať na všetky produkty, ktoré sú pripojené priamo alebo…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON