Hľadá sa bezpečná četovacia aplikácia. Ktorú si vybrať?

Aplikácia WhatsApp sľubovala pri štarte anonymitu, dnes si chce vymieňať údaje s materským Facebookom. Používatelia protestujú odchodom ku konkurencii.
Je pravdepodobné, že pri čítaní tohto článku vám niekoľkokrát zavibruje smartfón. Dôvodom môže byť správa z niektorej z komunikačných aplikácií. Medzi najpoužívanejšie patrí Messenger a WhatsApp z portfólia Facebooku, ktoré majú na svete vyše troch miliárd aktívnych používateľov. Okrem kontaktu s priateľmi či so značkami si ľudia pomocou nich objednávajú jedlo a iné služby.
Problém menom WhatsApp
V poslednom čase sa veľa hovorí o bezpečnosti aplikácií a o tom, ako nakladajú s údajmi, ktoré o nás získavajú. O zvýšenú publicitu sa nedávno postaral WhatsApp, keď zmenil podmienky používania. Tie totiž po novom umožnia vymieňať získané dáta o používateľoch s materskou spoločnosťou Facebook, čo sa mnohým používateľom nepáči. Facebook má za sebou celkom pestrú históriu obvinení zo zneužívania osobných údajov používateľov.
Zdroj: https://www.trend.sk/trend-archiv/hlada-bezpecna-cetovacia-aplikacia-ktoru-vybrat
Ostatné články
Zjednodušené zakladanie sro-čky
Od februára založíte sro-čku jednoduchšie. Po novom si môžete vybrať medzi pôvodným postupom, a novým zjednodušeným postupom. Zjednodušený postup však môžu využiť iba tí podnikatelia, ktorých sro-čka spĺňa nasledovné kritériá: maximum päť spoločníkov spoločnosť je založená za účelom podnikania predmetom podnikania sú len vybrané činnosti zo zoznamu voľných živností, maximálne…
Granty na ochranné známky
Úrad EÚ pre duševné vlastníctvo ponúka aj v roku 2023 možnosť podať malým a stredným podnikateľom (SME) žiadosť o grant. Preto, ak plánujete zápis svojej ochrannej známky, môžete tak ušetriť na poplatkoch. V období od 23. januára 2023 do 08. decembra 2023 môžete Úradu predkladať vaše návrhy. Uzávierka predložených žiadostí…