Hľadá sa bezpečná četovacia aplikácia. Ktorú si vybrať?

Aplikácia WhatsApp sľubovala pri štarte anonymitu, dnes si chce vymieňať údaje s materským Facebookom. Používatelia protestujú odchodom ku konkurencii.
Je pravdepodobné, že pri čítaní tohto článku vám niekoľkokrát zavibruje smartfón. Dôvodom môže byť správa z niektorej z komunikačných aplikácií. Medzi najpoužívanejšie patrí Messenger a WhatsApp z portfólia Facebooku, ktoré majú na svete vyše troch miliárd aktívnych používateľov. Okrem kontaktu s priateľmi či so značkami si ľudia pomocou nich objednávajú jedlo a iné služby.
Problém menom WhatsApp
V poslednom čase sa veľa hovorí o bezpečnosti aplikácií a o tom, ako nakladajú s údajmi, ktoré o nás získavajú. O zvýšenú publicitu sa nedávno postaral WhatsApp, keď zmenil podmienky používania. Tie totiž po novom umožnia vymieňať získané dáta o používateľoch s materskou spoločnosťou Facebook, čo sa mnohým používateľom nepáči. Facebook má za sebou celkom pestrú históriu obvinení zo zneužívania osobných údajov používateľov.
Zdroj: https://www.trend.sk/trend-archiv/hlada-bezpecna-cetovacia-aplikacia-ktoru-vybrat
Ostatné články
Ako sa zorientovať vo VC/PE skratkách a prežiť vyjednávanie s investorom
Venture capital zmluvy (alebo keď fond investuje do IT firmy) bývajú plné cudzích pojmov a skratiek. SHA, SPA, MRR, MVP, DD, Term Sheet, Data Room, Tag Along, Drag Along, Liquidation Preference. Úprimne, aj my právnici máme niekedy problém sa v nich zorientovať. Prečo sa používajú skratky? Podľa teórie, skratka je…
Nová úprava ochrany spotrebiteľa sprísňuje podmienky zverejňovania recenzií
Úpravu ochrany spotrebiteľa čakajú nasledovné zmeny: Koniec zavádzania spotrebiteľa Návrh má za cieľ znížiť špekuláciu obchodníkov, ktorí prispievajú k dvojakej kvalite výrobkov. Ako? Po novom sa medzi klamlivé obchodné praktiky zavádza marketing dvojitej kvality. Zákon v praxi bude teda zakazovať prezentovať tovar ako identický s tovarom uvádzaným na trh v…