Granty na ochranné známky

Granty na ochranné známky

Úrad EÚ pre duševné vlastníctvo ponúka aj v roku 2023 možnosť podať malým a stredným podnikateľom (SME) žiadosť o grant. Preto, ak plánujete zápis svojej ochrannej známky, môžete tak ušetriť na poplatkoch. 

V období od 23. januára 2023 do 08. decembra 2023 môžete Úradu predkladať vaše návrhy. Uzávierka predložených žiadostí v tomto období je každý piatok, a do 10 dní od uzávierky budete vedieť výsledok posúdenia vášho návrhu. 

K návrhu si pripravte:

  • bankové údaje (bankový výpis spoločnosti, IBAN s kódom krajiny, BIC/SWIFT)
  • potvrdenie o DPH 
  • čestné vyhlásenie (od oprávneného vlastníka alebo zamestnanca, prípadne externého zástupcu)

Po úspešnom schválení návrhu je potrebné požiadať Úrad o služby v oblasti duševného vlastníctva, ktoré následne sami zaplatíte. Následne požiadate o náhradu týchto poplatkov. Úspešný uchádzač bude mať preplatené poplatky, ktoré Úradu v súvislosti so zápisom uhradí. Náhrady sa udeľujú priamo spoločnosti a prevádzajú sa priamo na bankový účet. 

Poukazy neplatia spätne, náklady na činnosti vykonané pred získaním poukazu nie je možné nahradiť. Pre viac informácií si môžete prečítať vyčerpávajúci dokument od Úradu, alebo – obráťte sa na nás!

Ostatné články

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Zjednodušené zakladanie sro-čky

Od februára založíte sro-čku jednoduchšie. Po novom si môžete vybrať medzi pôvodným postupom, a novým zjednodušeným postupom.  Zjednodušený postup však môžu využiť iba tí podnikatelia, ktorých sro-čka spĺňa nasledovné kritériá: maximum päť spoločníkov spoločnosť je založená za účelom podnikania predmetom podnikania sú len vybrané činnosti zo zoznamu voľných živností, maximálne…

Povinnosť oznámenia zmeny občianskeho preukazu pre konečných užívateľov výhod v obchodnom registri

Povinnosť oznámenia zmeny občianskeho preukazu pre konečných užívateľov výhod v obchodnom registri

Už sme vás informovali o zmenách pri občianskych preukazoch. V súvislosti s novými čipmi sa však povinnosti nekončia. Konečný užívateľ výhod spoločnosti má povinnosť nahlásiť zmenu občianskeho preukazu obchodnému registru, a to do 30 dní od zmeny. V opačnom prípade riskuje konateľ spoločnosti pokutu až do výšky až 3 310…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON