Advokáti pomáhajú v čase koronavírusu

Advokáti pomáhajú v čase koronavírusu

Poskytli vzory zmlúv a dokumentov pre riešenie problémov spôsobených súčasnými obmedzeniami zdarma

Skupina advokátov a advokátskych kancelárií zo Slovenska pripravila projekt Právo v rúškach, ktorý sprístupňuje aktuálne právne tipy, postupy a vzory právnych dokumentov pre súčasnú krízovú ​​situáciu. Informácie a dokumenty by mali ľuďom aj firmám pomôcť lepšie zvládnuť náročné obdobie. Iniciatíva vychádza z českého projektu Právo v roušce.

Skupina advokátov na Slovensku sa zapojila do vlny solidarity s projektom Právo v rúškach. Na platforme www.pravovruskach.sk zadarmo sprístupnila právne odporúčania, postupy a vzory právnych dokumentov pre existujúcu krízovú situáciu. Snaží sa tak ľuďom aj firmám pomôcť právne reagovať na nečakané udalosti.

„Pre množstvo ľudí a firiem sú služby advokátov momentálne nedostupné, či už logisticky, časovo alebo finančne. Vďaka projektu Právo v rúškach budú mať ľudia najdôležitejšie právne vzory dostupné z domova. A to bol náš cieľ. Všade okolo seba vidíme skvelých dobrovoľníkov, digitálne či zdravotnícke iniciatívy reagujúce na krízu. Toto je spôsob, akým sa vieme do boja zapojiť my, advokáti,” hovorí Oliver Majdúch, člen SAPIE a partner z advokátskej kancelárie MATHISON legal s.r.o., ktorá projekt iniciovala na Slovensku.   

Na projekte Právo v rúškach spolupracujú advokátske kancelárie MATHISON legal, SOPKO LEGAL, h&h PARTNERS, TROJAK LEGAL, VALIŠ LEGAL, JUDr. Michal Baloga, LL.M. a Motúzová & Lacko.

S prípravou webu pomáha pro bono grafické štúdio BOXART. Doménu a hosting zabezpečila zdarma spoločnosť WebSupport s.r.o.

Som hrdý na svojich kolegov advokátov z celého Slovenska, ktorí odložili nabok súťaženie a spojili sa, aby pomohli ľuďom a firmám zvládnuť prvú vlnu. Veľká vďaka patrí autorke nápadu advokátke Jane Sedlákové a veľkej skupine českých advokátov, ktorí tento projekt ak prví spustili v ČR.,“ dodáva Majdúch.

Zdroj: https://touchit.sk/advokati-pomahaju-v-case-koronavirusu/284806

Ostatné články

Prvá regulácia umelej inteligencie

Prvá regulácia umelej inteligencie

EÚ prichádza s prvou právnou reguláciou AI na svete (AI Act). Neregulované využívanie AI môže zasahovať nie len do bezpečnosti krajín EÚ, ale aj do ľudských práv a súkromia občanov.  Na začiatok chce Komisia priniesť definíciu AI systému. Jej presné znenie ešte nie je známe, avšak hlavným kritériom pri jej vytváraní by…

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

Európsky akt o kybernetickej odolnosti pre výrobky s digitálnymi prvkami

EÚ parlament a Rada dosiahli predbežnú dohodu ohľadom podoby Európskeho aktu o kybernetickej odolnosti. Tento akt rieši kybernetickú bezpečnosť výrobkov, ktoré obsahujú digitálne prvky – od softvérových produktov, smart spotrebičov cez detské monitory a hračky až po mobilné telefóny.  Nová regulácia sa bude vzťahovať na všetky produkty, ktoré sú pripojené priamo alebo…

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON