Na čom aktuálne robím?

Ako koncipientka sa venujem širokej škále projektov, od jednoduchších obchodných vecí až po komplikovanejšie IT prípady. Aktuálne veľká časť mojej práce spočíva v korporátnych projektoch, príprave VOP, najčastejšie pre eshopy a online aplikácie, právne compliance alebo aj pomoc s due diligence seniornejším kolegom.

Prečo som si vybrala právo a advokáciu?

Pri výbere vysokej školy som sa dlho nerozhodovala, právo mi vždy prišlo zaujímavé (najmä zo všetkých seriálov a filmov, ktoré som rada sledovala :D

A prečo advokácia? Už popri škole som začala praxovať v advokátskej kancelárii. Na advokácii sa mi páči, že nie je monotónna. Každý deň riešim iné právne otázky a neustále sa učím nové veci, a to nielen tie právne. Učím sa komunikovať s ľuďmi, manažovať si projekty, fungovať v tíme. Úprimne, neviem si predstaviť že by som každý deň robila to isté - napríklad na úrade - a preto som po škole dlho neváhala, či budem pokračovať.

Prečo som sa prihlásila do S&M?

V druhom ročníku VŠ som chcela vyskúšať prácu v advokátskej kancelárii. Úprimne, nemala som veľký rozhľad, aké kancelárie pôsobia v Bratislave a podľa čoho vyberať. Bola som na pohovoroch aj vo veľkých korporátnych kanceláriách. Na S&M ma zaujalo, že je to nová kancelária s mladými a sympatickými ľuďmi, dúfala som, že práca v takejto kancelárii bude menej formálna a “skostnatená” a prispôsobivá požiadavkám mladých ľudí. 

Čo ovplyvnilo môj finálny výber?

To, že som od začiatku praxe mohla pracovať na právnych projektoch s partnermi, s minimom administratívy. To väčšina kancelárii neumožňuje študentom druhého ročníka.,
Takže s prácou v S&M som dlho neváhala. 

V čom sa naplnili moje očakávania?

V tom, že som ihneď začala pracovať so seniormi na legal zadaniach a veľmi veľa sa tým učila. Zadania sú rôznorodé, takže sa nenudím. Dostávam pravidelný a kritický feedback, čo niekedy trochu aj bolí, ale viem, že som v začiatku kariéry a bez toho sa nepohnem dopredu.

V čom sa nenaplnili moje očakávania?

Čakala som, že práca v advokácii bude viac dynamická a veľkú časť práce budem na meetingoch s klientmi, súdoch, a pod. Suits, Harvey, poznáte to :) Ale teraz nielenže je covid, ale v juniornejších rokoch praxe to nie je úplne jednoduché, pochopila som že sa musím veľa učiť a “dynamická” fáza advokácie potrebuje viac seniority. 

Čo ma v práci najviac baví?

Ťažko sa dá vypichnúť jedna konkrétna vec, ktorá by ma bavila najviac. Na práci mám rada, že v kancelárii si riadime projekty samostatne a komunikujeme priamo s klientom a nesieme veľkú mieru zodpovednosti za každý projekt. Zároveň je super, že pri veľkých projektoch zase pracujeme ako tím. 

Čo ma v práci stresuje?

Deadliny. Niekedy sú príliš krátke, čo je však v advokácii bežné. Klienti často prichádzajú, keď už nie je čas a musíme rýchlo poskytnúť radu. Táto práca si vyžaduje veľkú mieru zodpovednosti, klientom ide často o veľa, spoliehajú sa na nás a to tiež svojím spôsobom spôsobuje podvedomý stres. Pozitívom však je, že sa so stresom dá pracovať a vidím že praxou sa to zlepšuje :)

Čo ma ženie vpred?

Že robím niečo, čo mi dáva zmysel. Či už po pracovnej alebo osobnej stránke. 

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON