Na akých projektoch pracujem?

Aktuálne riešim IT a IP zmluvy, vyjednávam investičný deal, kde zastupujem startup pri vstupe VC investora a robím legal support tech klientom pri rozvoji ich biznisu. A ak veci nejdú „po dobrom“, pomáham klientom aj v rámci sporov.

Prečo som sa rozhodla pre MATHISON?

Vždy som sa zaujímala o technológie, chýbali mi však skúsenosti s IT právom. Technológie sú pre nás právnikov výzvou a vyžadujú si čas a odhodlanie. Práve odhodlanie a chuť sa učiť je to, čo v MATHISON vnímame ako kľúčové vlastnosti – na rozdiel od skills sa nedajú naučiť. A keďže mne tieto vlastnosti nikdy nechýbali, spolupráca bola dobrý match.
Pre MATHISON som sa rozhodla pre špecializáciu na technológie. Kľúčovým bol tiež postoj partnerov k tímu. Vidím, že „work-life balance“ tu nie je len marketingovou frázou, ale tím je skutočnou prioritou partnerov.

Ako hodnotím doterajšiu spoluprácu s MATHISON?

Spoluprácu by som prirovnala jazde na novom aute. Hoci zo začiatku si musíš osvojiť nové funkcie, ktorými boli pre mňa IT právo a manažovanie projektov, po chvíli začneš rapídne zrýchľovať a s „dupnutím na plyn“ ti pomáha celý tím. Vyhnúť sa „šmyku“ pritom pomáhajú pravidelné feedbacky, kde si kritiku vymieňame skrz celý tím, vrátane partnerov.

Osobitne ma bavia dve veci – business development a bonusový systém. V MATHISON máme bonusový systém, kde majú všetci právnici podiel na mesačných tržbách, čo ma prirodzene motivuje k rozvoju biznisu. Feedbacky sú preto zamerané nielen na kritiku/pochvalu, ale aj na brainstorming toho, ako spoločne smerovať k tomu, aby sme ako kancelária napredovali.

Vďaka dôvere partnerov som začala pracovať na business developmente, pomáham rozvíjať vzťahy s kľúčovými klientmi a tiež postupne smerujem k akvizíciám nových spoločností. Moje pracovné nastavenie sa tak zmenilo z čisto právneho na právno-biznisové, čomu sa fakt teším. 

Čo bolo pre mňa výzvou?

Okrem novej agendy to bol jednoznačne ownership projektov. Vyžaduje si to dobrý time management a efektívne zapojenie členov tímu. Výhodou je, že pri komplexnom zastrešovaní projektov sa rozvíjam aj manažérsky a zlepšujem komunikáciu s klientmi aj v tíme.

Ako výzvu naďalej vnímam business development. Je to pre mňa nová oblasť a každá komunikácia, stretnutie či projekt si vyžaduje špecifický prístup a stojí ma veľa energie. Hoci každý lead prináša skúsenosti, nie vždy to funguje v štýle „akcia-reakcia“. Výsledky business developmentu vidno, ak vôbec, až s určitým časovým odstupom. Vyžaduje si to nadhľad a určitú dávku trpezlivosti.

V čom sa nenaplnili moje očakávania?

Na začiatku spolupráce som si myslela, že jediná oblasť, ktorej sa chcem venovať je IT a IP. Zistila som však, že tejto práce nie je v MATHISON dosť na to, aby vyčerpala celé moje kapacity. Zároveň, takéto zúženie záberu by fakticky bránilo môjmu rozvoju a po čase by mohlo viesť k vyhoreniu. Aktuálne preto popri technológiách riešim aj rozvoj start-upov cez VC investície. Vyžadovalo si to zmenu môjho mindsetu, keď sa na otázky musím pozerať cez okuliare podnikateľa, nielen právnika. Sú za tým hodiny samovzdelávania, telefonátov a stretnutí namiesto oddychu.  

Čo ma na práci v MATHISON legal najviac baví?

Zaujímavé legal projekty a hľadanie kreatívnych riešení pri rozvoji biznisu klientov. Baví má tiež scouting start-upov pre VC fondy, rozvoj a „sprevádzanie“ ich biznisu od levelu 1 až po level 999.

Čo ma v práci stresuje?

Ako asi pre každého právnika – deadliny. Ak však mám byť úprimná, termíny ma nielen stresujú, ale aj poháňajú vpred, dávajú priestor pre kritické myslenie a vedú k zaujímavým riešeniam.

Čo ma najviac motivuje?

Pozitívne feedbacky klientov a úspešnosť ich biznisu.

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON