Barbara
Némethová 

barbara.nemethova@mathisonlegal.sk

Rozhovor Barbara Némethová

Na čom aktuálne robím?

Gro mojej práce sú IT projekty a duševné vlastníctvo. Aktuálne pracujem na viacero tech projektoch, kde riešim vývoj produktov, licencovanie a servis SaaS softvéru. Tiež mám rozpracované Seed investičné kolo, kedy zastupujem startup pri venture capitalovej investícii.

Prečo som si vybrala právo a advokáciu?

Právo ma bavilo vždy, tam som neváhala. A advokáciu som si vybrala, pretože od malička som tvrdohlavá a bojovníčka. A povedali mi, že tieto vlastnosti sa mi v tomto biznise zídu :)

Prečo som sa prihlásila do S&M?

Predtým som pracovala v kancelárii, kde som nemala možnosť pracovať na väčších projektoch. Som celkom ambiciózna a jednoducho som vedela, že nenapĺňam svoj potenciál. Po roku som si uvedomila, že potrebujem zmenu.

Čo ovplyvnilo môj finálny výber?

Poprvé, chcela som robiť technológie a IT právo. V rámci pohovorov som si prechádzala viacero kancelárií, ale buď mi nesedel korporátny štýl alebo mi ponúkali pozíciu, kde by IT tvorilo iba časť mojej práce. S&M som si vybrala po rozhovore s partnermi, vysvetlili mi aké majú ciele a čomu veria pri budovaní firmy. Nebolo to dlhé rozhodovanie.

V čom sa naplnili moje očakávania?

Štart bol ťažký. Prišla som z prostredia s úplne inou dynamikou a dosť som to pocítila. V S&M máme kultúru založenú na feedbacku a zo začiatku som ho dostala viac ako dosť :) Trochu ma to zneistilo a pochybovala som, či som si vybrala správne. Ale od partnerov som cítila, že to so mnou myslia vážne. Tak som sa zaťala, zamakala som a postupne som sa dostala na úroveň, ktorá sa odo mňa očakávala. Prichádzali náročnejšie zadania, či už investičné zmluvy alebo IT projekty. Neskôr som začala sama leadovať tieto projekty.

V čom sa nenaplnili moje očakávania?

Na začiatku mi nebolo jasné, prečo treba robiť sales a marketing, som predsa právnička a nič som o tom nevedela. Nečakala som, že už ako koncipientka budem musieť riešiť aj marketing, naceňovanie atď. A to hovoríme aj o veľkých korporátnych klientoch. Nemôžem povedať, že ma to nejako ohromne baví, ale postupom času som sa do toho dostala.

Čo ma v práci najviac baví?

Jednoznačne ownership projektov, riešim naozaj všetko – architektúru prípadov, cenové ponuky, komunikáciu s klientom, deadliny ale aj konflikty.

Čo ma v práci stresuje?

Do práce už chodím v pohode. Naučila som sa zvládať náročné projekty aj klientov. Naopak, už som vo fáze, kedy ich vyhľadávam. Čoskoro ma čakajú advokátske skúšky, tam toho stresu bude dosť :) A aj v práci sú určite dni, kedy ma stresujú príliš krátke deadliny. 

Čo ma ženie vpred?

Jednoznačne moje ciele. Do práce chodím s pocitom, že som súčasťou tímu, ktorý buduje niečo, čo má zmysel.

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON