Na čom aktuálne robím?

Zameriavam sa na obchodné projekty pre tech klientov a je to celkom pestré - od korporátnych vecí, sporovej agendy, oblasť regulatoriky až po IT projekty. V posledných mesiacoch sa zameriavam najmä na komplexné audity a nastavenie a spracovanie zmlúv pre jednu z najväčších ecommerce firiem na Slovensku.

Prečo som si vybrala právo a advokáciu?

Poznať zákony sa podľa mňa zíde v akejkoľvek oblasti. Preto bola voľba jasná. A prečo advokácia? Vedela som, že v nej sa nudiť určite nebudem :) Práca v advokácii je dynamická, neustále dáva priestor na učenie nových vecí.

Prečo som sa prihlásila do MATHISON legal?

Počas praxe som pôsobila vo viacerých advokátskych kanceláriách. Mohla som tak získavať skúsenosti z rôznych oblastí, ale chýbala mi priama komunikácia s klientmi a možnosť komplexne zastrešiť celé projekty. Preto som hľadala kanceláriu, ktorá ma posunie nie len z profesijného hľadiska, ale kde sa budem rozvíjať aj ako manažérka.

Čo ovplyvnilo môj finálny výber?

Po úvodných pohovoroch s partnermi som vedela, že naše predstavy o fungovaní kancelárie a vzájomnej spolupráci sa výrazne prelínajú. Páči sa mi filozofia kancelárie a jasne stanovené ciele. Práca je založená na ownershipe projektov, čo vyžaduje vysokú mieru dôvery na strane partnerov vo svoj tím, a zároveň vysokú zodpovednosť každého jeho člena. V MATHISON legal hľadajú nielen šikovné mozgy, ale aj ľudské a „v pohode“ typy ľudí. A táto myšlienka sa mi veľmi páči, chcem sa v práci cítiť dobre a spokojnosť v tíme by mala byť na prvom mieste.

V čom sa naplnili moje očakávania?

Po roku môžem povedať, že MATHISON legal ma posunulo profesijne aj osobnostne vpred. Mala som možnosť pracovať na zaujímavých projektoch, ktoré boli pre mňa výzvou a prinútili ma vystúpiť z komfortnej zóny. Zároveň pociťujem aj osobnostný rast, či už je to v organizácii práce, spolupráce s juniornejšími kolegami alebo aj v samotnej komunikácii s klientmi. V MATHISON legal máme pravidelné feedbacky, čiže vždy viem na čom som a čo sa odo mňa očakáva. Feedbacky sú obojstranné, partneri od nás vyžadujú kritiku na ich leadership, čo veľmi oceňujem.

V čom sa nenaplnili moje očakávania

Ako advokátka by som mala určitú časť práce venovať aj marketingu a business developmentu. Pri úvodných pohovoroch sa mi tá myšlienka veľmi páčila, veď je to možnosť ako zviditeľniť samú seba. Postupne som však zistila, že to nie je môj šialok kávy a v tejto oblasti sa necítim veľmi komfortne. Táto práca si taktiež vyžaduje veľa času, ktorého mám popri riešení právnych zadaní naozaj málo. Takže v tejto oblasti som sa úplne nenašla a venujem sa jej len minimálne.

Čo ma v práci najviac baví

Ownership projektov, samostatná organizácia práce a jednoznačne ľudia.

Čo ma v práci stresuje?

Nápor práce, deadliny a niekedy až príliš veľká dynamika. Človek si môže niečo naplánovať, avšak po príchode do práce ani nevie ako a všetko sa zmení. Priznám sa, že niekedy si tieto stresy spôsobujem aj sama, najmä pokiaľ ide o deadliny. Ťažko sa mi hovorí ,,nie“ a klientom chcem vyhovieť. Snažím sa však pracovať na asertivite a stanoviť si určité hranice.

Čo ma ženie vpred?

Spokojnosť klientov. Keď vidím, že projekty na ktorých som pracovala, majú úspech v biznise.

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON