Aké služby poskytujeme

  • zastupovanie v daňovom konaní pred daňovým úradom
  • zastupovanie pri preskúmavaní zákonnosti rozhodnutí správnych orgánov pred súdmi
  • nastavenie transakcií z pohľadu daní, napr. pri fúziách, akvizíciách, vstupu na trh atď.
  • nastavenie medzinárodných štruktúr s ohľadom na zdanenie ziskov a dividend
  • daňové poradenstvo z hľadiska DPH i dane z príjmov pri obchodovaní so zahraničím a tiež pre tuzemských klientov a pobočky zahraničných spoločností pôsobiacich na Slovensku
  • daňové poradenstvo pri prevodoch nehnuteľností, daňové poradenstvo pri realizácii developerských projektov
  • posudzovanie obchodných zmlúv z hľadiska daňového práva
  • poskytovanie konzultácií a právnych stanovísk – daňová compliance z pohľadu tuzemského a medzinárodného zdanenia
  • daňové due diligence (audit)

3 dôvody, prečo sa rozhodnúť pre nás

1

Úspora nákladov

Správnym daňovým plánovaním, transakčným plánovaním a daňovou optimalizáciou dokážete efektívnejšie pracovať so svojimi nákladmi, čo je úplne legitímny podnikateľský cieľ. V skratke, na konci dňa môžete ušetriť.

2

Dobrý spánok

Naši právnici majú unikátnu kombináciu právnického, ekonomického a daňového vzdelania a pracovali na náročných tuzemských aj medzinárodných daňových projektoch. V krízových časoch sa o nich môžete oprieť.

3

Vieme, že Slovenskom sa to nekončí

Náš tím poskytoval daňovo-právne služby pre tuzemské a medzinárodné projekty. Zároveň, v zahraničí máme sieť spolupracujúcich partnerov, vďaka ktorým dokážeme pomôcť aj v otázkach medzinárodného zdaňovania.

MATHISON

Pre koho sme pracovali

Zastupovanie pred daňovým úradom počas daňovej kontroly odpočtu DPH

Zastupovali sme poprednú automobilovú značku pôsobiacu na slovenskom trhu, realitného developera, distribútora luxusných šperkov a iné spoločnosti pred daňovým úradom počas daňovej kontroly, ktorá sa týkala odpočtu DPH.

Naše služby sme poskytovali od momentu začatia daňovej kontroly a spočívali v príprave vyjadrení k protokolom a zisteniam daňového úradu, zastupovaniu na pojednávaní pred daňovým úradom, príprave odvolaní voči rozhodnutiam daňovému úradu či príprave návrhov na preskúmanie mimo odvolacieho konania.

Nastavenie zahraničnej holdingovej štruktúry

Pre klienta s obratom viac ako 15 mil. EUR sme pripravili návrh zahraničnej holdingovej štruktúry. Pri návrhu sme zohľadnili všetky daňové aspekty, ako najmä daň z príjmov v jednotlivých krajinách, kde sa holding nachádza, zrážkovú daň pri vyplatení dividend z dcérskych spoločností do materskej spoločnosti a tiež zdanenie úrokov pri financovaní prostriedkami z holdingu.

Daňovo-právna analýza pre zahraničného klienta obchodujúceho s kozmetikou

Pre zahraničného klienta pôsobiaceho na trhu s kozmetikou, ktorý mal zámer vstúpiť na slovenský trh, sme pripravili daňovo-právnu analýzu týkajúcu sa nastavenia podnikania na Slovensku. Výsledkom tejto analýzy bolo odporučenie najvhodnejšej daňovej štruktúry.

Napíšte partnerovi
kancelárie

Klientom zvyčajne odpovedáme do 24 hodín

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.
MATHISON

Napíšte nám